SAN Kraków pomaga Adasiowi na Dożynkach w Czarnochowicach

Podczas Dożynek w Czarnochowicach, tym razem, SAN Kraków wspierał akcje na rzecz Adasia z dziecięcym porażeniem mózgowo - rdzeniowym. Nasi studenci po raz kolejny wykazali się prospołeczną postawą. Razem z Panią dziekan, dr Eweliną Jurczak, nie tylko mówili o naszej uczelni, nie tylko organizowali konkursy i zapraszali do stoiska, ale przede wszystkim otwierali serca uczestników dożynek na pomoc małemu Adasiowi.

W związku z chorobą Adaś ma na ten moment spastyczność kończyn dolnych. Kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych może zatrzymać postęp choroby. Kolejnym krokiem będzie intensywna rehabilitacja.

Adaś jest niezwykle energicznym i wesołym dzieckiem. Chłopcem pełnym pasji i radości. Na ten moment porusza się podpierając o balkonik, a marzy o tym by być sportowcem, lekarzem, aby latać.

W imieniu mamy Adasia, SAN Kraków dziękuje wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się w akcje na rzecz tego chłopca.

Dziekan, dr Ewelina Jurczak, dziękuje też naszym studentom, którzy wykazują się prawdziwie społeczną postawą, aktywizując się jako wolontariusze podczas tej akcji, a w czerwcu bieżącego roku podczas akcji na rzecz 10-letniego Wojtusia, który już od 2,5 roku jest w śpiączce. Tak trzymać.